Prichádza super auto nové Porsche 911 GT3 RS

Automobilka Porsche predstavuje novinku Porsche 911 GT3 RS s novým vylepšeným podvozkom a atmosferickým štvorlitrovým motorom  s objemom 383 kW (520 koní).

Porsche 911 GT3 RS zrýchli z 0 na 100 km / h za 3,2 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 312 km/h. Po uvedení modelov 911 GT3 a 911 GT2 RS je GT3 RS posledná verzia generácie 991.2 a už sa môžeme tešiť na novú generáciu Porsche 911/992, ktorá bude predstavená pravdepodobne na autosalóne v Paríži tento rok.

Aerodynamika a interiér
Aerodynamika určila dizajn širšej karosérie s optimalizovanou hmotnosťou s novými NACA otvormi v prednej kapote a klasickým tuhým zadným krídlom. Závodný vzhľad vidieť aj v prvkoch interiéru ako športové sedadlá ktorých kostra je vyrobená z uhlíkových vlákien, ľahké panely vo dverách s úložným priestorom vytvoreným sieťami a otváracími slučkami, či znížená pohltivosť zvuku a nová ľahká zadná kapota.

Najsilnejší atmosferický motor s výkonom 520 koní
Atmosferický štvorlitrový, šesťvalec od Porsche v novom Porsche 911 GT3 RS dáva športovému vozidlu nové limity – je to o 15 kW (20 koní) viac ako motor v predchádzajúcom modely a 911 GT3. Otáčkomer vytočíte až na 9 000 ot / min. V kombinácii s dvojspojkovým sedemstupňovým systémom PDK a pohonom zadnej nápravy sa stáva tento výkonný športový automobil vyhľadávaným autom na závody.

Podvozok inšpirovaný motoršportom a balíček Clubsport
Technológia ktorá sa inšpirovala motoristickým športom zaručuje, že podvozok ponúka výnimočnú jazdnú dynamiku. 20-palcové ľahké kolesá s novo vyvinutými športovými pneumatikami 265/35 na prednej náprave zvyšujú agilitu, zatiaľ čo 21-palcové kolesá s 325/30 pneumatikami na zadnej náprave zlepšujú trakciu.

Rovnako ako u všetkých bežných športových vozidiel GT, balíček Clubsport je k dispozícii aj pre 911 GT3 RS bez ďalších nákladov. Balík obsahuje ručný hasiaci prístroj, ochranný rám, prípravu na odpojenie batérie a šesťbodový pás pre bezpečný športový zážitok z jazdy.

Weissach balík a uhlíkové kolesá pre ďalšiu úsporu hmotnosti
Pre mimoriadne ambicióznych vodičov vytvorilo oddelenie motoristického oddelenia spoločnosti Porsche voliteľný balík Weissach, pre ďalšie zníženie hmotnosti. Balíček obsahuje uhlíkové komponenty pre podvozok, interiér a exteriér, ako aj voliteľné uhlíkové kolesá. V najľahšej konfigurácii tento balík znižuje hmotnosť modelu 911 GT3 RS na 1430 kilogramov.

Čo robiť ak ho chcem kúpiť?
Nové Porsche 911 GT3 RS je k dispozícii na objednávku. Predaj bude spustený v Nemecku od polovice apríla 2018. Ceny nového vysokovýkonného športového vozidla začínajú na úrovni 195.137 €, vrátane DPH a vybavenia pre jednotlivé krajiny.

(Foto: Porsche)