Chýbajú vám diely na klasické Porsche? Porsche Classic vám ich vytlačí z 3D tlačiarne

Pre zberateľov vzácnych klasických automobilov, nedostupnosť náhradných dielov môže rýchlo viesť k vážnym problémom. V najhoršom prípade môže byť auto dokonca aj nepojazdné. Porsche Classic sa dlhodobo venuje klasickým vozidlám a teraz prináša riešenie tohto problému.

V Porsche by ste sa už nemali stretnúť s odpoveďou že diel ktorý hľadáte napríklad na svoju 356ku sa už nevyrába. Týmto spôsobom sa vyrábajú extrémne nedostupné diely, ktoré sú potrebné iba v malých množstvách pomocou 3D tlačiarne. Všetky diely, ktoré sa vyrábajú pomocou 3D procesu tlače, spĺňajú požiadavky z hľadiska absolútnej vernosti pôvodným špecifikáciám – z technického, ako aj z vizuálneho hľadiska. V súčasnosti sa jedná o viac ako 52 000 dielov, ktoré neustále pribúdajú. Reprodukcia vzniká samozrejme s pomocou pôvodných dielov. Je to aj alternatíva k výrobe v takomto malom množstve, nakoľko automobilka už nemá pôvodné mechanizmy, vrátane dodávateľov ktoré boli  v minulosti zapojené do procesu výroby automobilov Porsche.

Má to aj výhodu – automobilka nemusí skladovať obrovské množstvo dielov, ktoré sa – v dnešnej dobe len sem tam zakúpia, ale ich rovno vytlačí a odošle zákazníkovi.

Foto: Porsche