Z Porsche bude Formula E

Najnovšie svetové trendy ukazujú že šetrnosť k životnému prostrediu bude v najbližších rokoch témou číslo jedna preto aj nová stratégia motoršportu v Stuttgardskej automobilke ide s jasným zameraním na elektromobilitu a triedu GT. Od roku 2019 bude súťažný tím Porsche súťažiť vo Formule E. 

V dôsledku toho spoločnosť skončí svoju účasť v triede LMP1 majstrovstiev sveta vo vytrvalosti FIA (WEC) na konci sezóny 2017. Porsche sa zameriava na medzinárodné preteky GT a bude sa sústrediť aj na svoju stratégiu motoršportu, kde bude využívať model 911 RSR v triede GT vo FIA World Endurance Championship, ktorého vrcholom je 24 hodín Le Mans a americká IMSA WeatherTech SportsCar Championship a iné.

Porsche 911 RSR, zdroj: Porsche AG

Vízia pre motoršport je teda pre automobilku jasná a ide ruka v ruke s Porsche strategy 2025, kde je hlavnou témou vyvinúť vysokovýkonné automobily, jednak na alternatívny pohon ako v známom koncepte Mission E ale i pokračovať v triede GT kde plánuje automobilka utratiť nemalé peniaze.

Mission E, zdroj: Porsche AG

Po štyroch veľmi úspešných rokoch, troch víťazstvách za sebou v súťaži 24 hodín Le Mans a majstrovstvách sveta v klasifikácii tímov a vodičov v rokoch 2015 a 2016, Porsche opustí triedu LMP1. Napriek tomu v tomto roku chce Porsche ešte tento rok obhájiť dva tituly majstrovstiev sveta a uzavrieť tak túto sezónu 18. novembra v Bahrajne. Tím z Le Mans ale nekončí, automobilka s nimi počíta práve na novom šampionáte Formule E.

Porsche 919, zdroj: Porsche AG