PORSCHE SPORTSCAR TOGETHER DAY

Tlačová správa

Stovka áut Porsche na Bratislavskom hrade. Padne rekord z minulého roka?

Najstaršie Porsche nieslo výrobný štítok vyrazený v šesťdesiatych rokoch. Najdrahšie stálo viac ako pol millióna eur. Tento rok sa návštevníci môžu tešiť na ešte unikátnejšie stroje z preslávenej stuttgartskej dielne.

Legenda 356 na vlastné oči
Bratislavský hrad bude súčasťou osláv medzinárodného podujatia
PORSCHE SPORTSCAR TOGETHER DAY, ktoré sa koná pri príležitosti
70. narodenín prvého sériovo vyrábaného automobilu PORSCHE 356. Organizátorom sa pritom podarilo nemožné – na Bratislavskom hrade návštevníci uvidia „aj repliku legendárneho Porsche 356 Speedster“. Okrem toho diváci začujú naživo zaburácať množstvo ďalších modelov Porsche, medzi ktorými nebudú chýbať 911 GT2 RS, 911 R, 918 Spyder, 911 GT3 RS, 911 GT3, 911/964 RS, 911/993 Turbo a mnoho ďalších.

Porsche nie je zábava bohatých
Klub Porsche Fans Slovakia vznikol aj s cieľom dostať značku Porsche bližšie k verejnosti. Priblížiť Porsche nie ako symbol bohatstva, ale dedičstva, konštrukčnej súťaživosti a precíznosti či nadčasového dizajnu. Spojiť nadšencov a majiteľov s budúcimi majiteľmi, mechanikmi či skúsenými jazdcami. Aj preto podujatie nie je určené len pre majiteľov automobilov Porsche, ale aj pre širokú verejnosť. Automobily Porsche si môže každý zblízka obzrieť a podiskutovať s majiteľmi o ich prevádzke či servise. Komu bije srdce pre nemeckú precíznosť a chcel by mať jeden klenot s logom Porsche vo svojej garáži, stačí si prísť dobre obzrieť Porsche 924. Tento nenápadný model pomaly, ale isto naberá na hodnote ako väčšina youngtimerov Porsche a váš môže byť už za sedemtisíc eur.

Semináre a prednášky pre nadšencov
Ďalším špeciálnym prekvapením tohto ročníka je spojenie s importérom , ktorý pomohol program obohatiť. Už teraz sa môžete tešiť na semináre v chill out zone, kde sa dozviete zaujímavosti z histórie automobilky, informácie o najnovších technológiach ,či seminár s diskusiou či je dobre investovať do starších modelov Porsche. Náročných čakajú rozhovory so zaujímavými osobnosťami zo sveta motoršportu a vedomostné kvízy o zaujímavé ceny.

Autá zo šiestich krajín
Medzinárodný charakter podujatia potvrdzuje aj fakt, že minulý rok usporiadateľ Porsche Fans Slovakia zorganizoval dva medzinárodné zrazy automobilov Porsche. V Piešťanoch a Bratislave sa okrem majiteľov áut zo Slovenska a Českej republiky stretli aj nadšenci a majitelia áut Porsche z Maďarska, Rakúska, Švajčiarska a Poľska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Porsche Sportscar Together Day

PROGRAM A POKYNY

Vopred ďakujeme za Vašu spoluprácu pri dodržiavaní harmonogramu a pokynov, ktorá nám pomôže dosiahnuť maximálny zážitok pre Vás.

9:00 otvorenie brán podujatia pre verejnosť a registrovaných účastníkov

 • pri hlavnej bráne Hradu prejdete cez registráciu, kde Vás ďalej usmerní organizačný tím
 • rešpektujte, prosím, pokyny organizátorov a maximálnu povolenú rýchlosť v areáli 10 km/h
 • prosíme Vás, aby ste mali Váš automobil riadne odparkovaný v areáli Bratislavského hradu do 11:00 (oficiálne otvorenie podujatia), najneskôr však do 13:00 (vstup s automobilom vám bude umožnený aj po 11:00 do priestoru areálu zrazu)

11.00 hlavné otvorenie podujatia

 • predstavenie zaujímavých automobilov vo forme rozhovorov s majiteľmi a odborníkmi
 • súťaže vo forme kvízov v Chillout zóne
 • hudobné vystúpenia speváčok Lea Daniš a Andrea Turčina
 • DJ Ludovit

Moderátorka podujatia: Lea Daniš

Je zabezpečené občerstvenie „Food Truck“, kde si môžete kúpiť rôzne druhy jedál, kávu a podobne. Počas podujatia môžete samozrejme využiť čas aj na prehliadku mesta alebo Bratislavského hradu.

V Chillout zóne si môžete zobrať lehátko alebo deku a vychutnať  si atmosféru hradného parku so svojimi priateľmi a samozrejme sa zapojiť do súťažných kvízov o drobné ceny.

13.00 – 13.30 zoraďovanie kolóny automobilov Porsche

 • keďže nás podľa predbežných odhadov bude viac ako 150 automobilov, dôrazne prosíme o dodržiavanie dopravných predpisov, pokynov organizátorov a Polície
 • trasa bude nasledovná: Staré Mesto – Patrónka – diaľnica D2 smer Brno – pri Lozorne zídeme z diaľnice D2 a pokračujeme smerom na Pernek a Pezinskú Babu až po Motel na vrchu Pezinská Baba

14:30 – 15:00 príjazd na Pezinskú Babu, Motel na vrchu Pezinská Baba

 • tu sa oficiálne ukončuje podujatie – spravíme si podľa možností spoločné fotky na veľkom parkovisku pri moteli, ktorý je rezervovaný pre účastníkov podujatia, kde si následne môžete posedieť a dať malé občerstvenie

Právna formulka 😉

„Vzhľadom na verejnosť a účel podujatia Porsche Sportscar Together Day, ktorým je popularizácia automobilov značky Porsche, svojim vstupom na podujatie organizátorovi podujatia udeľujem súhlas na zverejnenie fotografií, videí či iných obrazových záznamov zachytávajúcich svoju podobizeň alebo svoj majetok, na webovej stránke www.porschefans.sk a na sociálnych sieťach facebook a instagram komunity Porsche Fans Slovakia.“

Porsche Fans

Porsche Fans Slovakia je neformálne združenie automobilových nadšencov Porsche na Slovensku. Email: info@porschefans.sk Porsche Fans Slovakia je registrované občianske združenie na Ministerstve vnútra SR pod číslom VVS/1-900/90-44668 - 1 IČO: 42390281 DIČ: 2120766670

Prihlásiť sa k odberu noviniek


  Podporte nás

  Pomôžte nám rozvíjať komunitu, podporte nás darovaním 2% dane z príjmu.

  © 2022 Porsche Fans Slovakia